שירות 24/7 במקרים דחופים

חלקו של המדביר בטיפול פשפש המיטה

פשפש המיטה, אותו חרק קטן וטפיל, הפך בשנים האחרונות למכת מדינה של ממש. נוכחותו גורמת לאי נוחות רבה, עקיצות מטרידות, כתמי דם על המצעים וחשש מפני התפשטות מהירה. טיפול יעיל בפשפש המיטה מחייב גישה יסודית ושילוב של מספר שיטות, ובהן תפקיד מרכזי וחיוני נועד למדביר המוסמך.

הערכת המצב:

הצעד הראשון והחשוב ביותר במאבק בפשפש המיטה הוא אבחון מדויק של הבעיה. מדביר פשפש המיטה מקצועי יבצע סקר יסודי בחדר החשוד כנגוע, תוך שימת לב לסימנים אופייניים כמו עקיצות, כתמי דם, צואה של הפשפשים ופצעים קטנים על העור. ניסיון מקצועי רב שנים מאפשר למדביר לזהות את מקור הבעיה, היקף הפגיעה והדרכים היעילות ביותר לטיפול.

ניטור והערכת הנגיעות של החדר\ים טיפול על ידי שואב ,לשאיבת פשפשים בכל הדרגות והביצים, כולל שאיבה של פשפשים חיים , מתים ונשלים.
השאיבה מבוצעת בכל מקום שהפשפש יכול להימצא.

ראה רשימה למטה המשך טיפול על ידי קיטור בחום של 170 מעלות (מספיק גם 120 מעלות) לגרימת תמותה של כל הדרגות כולל "בישול" הביצים. במיוחד במיטה ובמזרון שאי אפשר לרסס.

בחירת שיטת הטיפול:

לאחר אבחון מדויק, המדביר יבחר את שיטת הטיפול המתאימה ביותר בהתאם לחומרת הנגיעות, גודל החדר, סוג הריהוט ותנאים נוספים. שיטות הטיפול הנפוצות כוללות:

  • הדברה כימית: שימוש בחומרי הדברה ייעודיים המותאמים לטיפול בפשפש המיטה.
  • טיפול בחום: חימום מזרונים, סדינים ורהיטים לטמפרטורה גבוהה הגורמת לחיסול הפשפשים בכל שלבי התפתחותם.
  • טיפול באדים: שימוש בקיטור חזק לחיסול הפשפשים וביציהם במקומות קשים להגעה.
  • הקפאת חנקן: הקפאת הפשפשים באמצעות חנקן נוזלי.

פתיחת שקעים ושאיבתם כולל איבוק מערכת החשמל טיפול ובדיקה של תמונות וחפצי נוי לבסוף כפעולת השלמה פעולת הדברה על ידי חומר הדברה ייעודי עם מג"ח (IGR) שתפקידו למנוע מהדרגות הצעירות להתפתח. ולחיסול מוחלט של הדרגות הבוגרות כמובן שאת המזרון לא מרססים בחומר הדברה חשוב לדעת מומלץ לא לשון באותו הלילה במיטה מטופלת-אפשר להעביר את המזרן לסלון או לחדר לא מטופל או לישון במקום אחר.

כניסה לאזור המרוסס מתאפשר לאחר שהחומר מתייבש –לא פחות משעה (לפי הוראות יצרן) טיפול לפשפש המיטה עורך בין שעה לשעתיים –תלוי בנגיעות. לאחר שבועיים ביצוע ניטור פיזית +הספקת מלכודות ניטור חשוב לדעת- בטיפול היסודי יחוסלו רוב פשפשי המיטה .

סביר מאוד שבשבועיים עד שלושה הראשונים יראו מדי פעם(לא מחייב) פשפשי מיטה בדרגות שונות ,אך תופעה זו תעלם לאחר שלושה שבועות מקסימום .ההסבר לזה הוא שבחדר המטופל (יסודי)יש אפשרות שיש ביצים "שפוספסו" בפעולת הדברה (בכל זאת מדובר בגודל של מילימטר. אך יש עדיין חומרי הדברה בשטח שלא יחסלו את הפשפשים-אין מה לדאוג יש אחריות כתובה לאחר ביצוע הפעולה על המדביר למלא דוח אישור ביצוע עבודה. בדוח כתוב איזה פעולות הדברה בוצעה באיזה חומרים המדביר השתמש כמה זמן צריך לצאת מהאיזור המרוסס מס רשיון הערות והמלצות.

ביצוע הטיפול:

המדביר המוסמך יבצע את הטיפול בצורה יסודית ומקצועית, תוך הקפדה על הנחיות הבטיחות המחמירות ביותר. הטיפול כולל ריסוס יסודי של כל פינות החדר, חריצים, רהיטים, מזרונים, סדינים, וילונות וכל מקום בו עשויים להסתתר הפשפשים. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך לחזור על הטיפול מספר פעמים, בהתאם להוראות המדביר.

הדרכה ומניעה:

חלק חשוב מתפקידו של המדביר הוא הדרכת הדיירים בנוגע לצעדים חיוניים למניעת חזרת הפשפשים. הדרכה זו כוללת הנחיות בנוגע לכביסה יסודית של מצעים ובגדים, איטום סדקים וחריצים, בדיקת חפצים משומשים לפני הכנסתם לבית, הימנעות מהבאת מזוודות ממקומות נגועים ועוד.

יתרונות השימוש במדביר מוסמך:

  • ניסיון וידע מקצועי: למדבירי פשפש מיטה מוסמכים יש ניסיון רב שנים וידע מעמיק בדרכי הטיפול השונות ובביולוגיה של הפשפש.
  • שימוש בחומרי הדברה איכותיים: המדבירים משתמשים בחומרי הדברה מאושרים על ידי משרד הבריאות, תוך הקפדה על הנחיות הבטיחות המחמירות ביותר.
  • ציוד מתקדם: המדבירים מצוידים בציוד מתקדם המאפשר להם לבצע את הטיפול בצורה יסודית ויעילה.
  • אמינות ושירות: מדבירי פשפש מיטה מוסמכים מחויבים לאמינות ולשירות לקוחות גבוה.

לסיכום:

טיפול יעיל בפשפש המיטה מחייב גישה יסודית, מקצועית ומתודולוגית. המדביר המוסמך נושא תפקיד מרכזי במאבק זה, החל מאבחון מדויק, בחירת שיטת הטיפול המתאימה, ביצוע הטיפול בצורה יסודית ועד הדרכה ומניעה.

מאמרים ומידע נוסף

מדביר בנהריה

המדריך המלא להיפטר ממזיקים נהריה, עיר יפהפייה השוכנת לחופי הים התיכון, עשויה לסבול גם מפלישה של מזיקים שונים. מזיקים אלו עלולים לגרום נזק לרכוש, להפיץ

קרא עוד »

הדברה בטוחה? איך זה עובד

מזיקים, כמו תיקנים, עכברים, נמלים, יתושים ודבורים, יכולים להפוך את חייכם בבית או במלון לסיוט. הם גורמים נזק לרכוש, פוגעים באיכות החיים ועלולים אף להפיץ

קרא עוד »

יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור בהקדם, ייעוץ ראשוני ללא עלות! 

Picture of שגיא מרקוביץ'

שגיא מרקוביץ'

שגיא מרקוביץ מדביר משנת 1999 בעל היתר הדברה מהמשרד להגנת הסביבה מס 1697 חבר בארגון המדבירים. הבעלים של חברת שגיא המדביר – הדברה וניטור חרקים.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן שגיא המדביר,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן