שירות 24/7 במקרים דחופים

הדברת ג'וקים

שגיא מדביר פשפש המיטה

איך מדבירים תיקנים ?

יש כמה שיטות להדברה אך גם יש כמה סוגי תיקנים .נתמקד ב2 הכי נפוצים תיקן גרמני ותיקן האמריקאי (הנפוץ יותר) האמריקאי הוא גם הגדול יותר והנפוץ יותר מגיע לרוב מהביוב .אך גם מצליח להיכנס לבית דרך חריצים ,סדקים ופתחים או בהעברה "מכנית-תחבורתית" כמו ריהוט שהוכנס לבית ,קניות,וכו.איך מבצעים את ההדברה? קודם כל מנטרים ובודקים איזה תיקן יש ולאחר מכן מבצעים פעולת הדברה על ידי (תלוי) פתיון ו\או מלכודות או ריסוס סאיזור הפנלים והפתחים של הבית מאחרי ארונות ,מקרר ,תנורים ,מתחת הארון של הכיור מתחת לארונות מטבח ,מסביב לבית ובמיוחד בביוב.

מדבירים מורשים מצייתים לתקנות ולתקנים בתעשייה בעת ביצוע הדברת תיקנים. מומחיותם בהתנהגות ושיטות ההדברה של ג'וקים מבטיחה את ביצוע הטיפול בצורה יעילה ובטוחה.

מקומות הימצאות התיקנים

יכולת הסתגלות מדהימה של התיקן בקרבת בני אדם .נוכל למצוא את התיקן כמעט בכל מקום במיוחד באזורי מזון למרות שהם אוכלי כל. במקומות לחים וחמים .כמו כל יצור חי, ג'וקים מעדיפים אזורים המספקים להם את הצרכים הבסיסיים שלהם. דברים כמו מכלי אשפה פתוחים, צינורות דולפים, לחות מוגזמת, פירורים ושפכים, אלה כל הדברים שג'וקים ישתמשו בהם לצרכיהם. והם מתרבים במהירות ביובים ,חריצים ,סדקים ,ארונות ,מגירות ,אחרי ארונות, אחרי מקררים ,מנועי מקרר, אחרי תנורים ו מקומות חשוכים.

הסיבות העיקריות מדוע שכירת אנשי מקצוע להדברת ג'וקים היא חיונית:

הדברה יעלה

למדבירים מקצועיים יש את הידע והכלים להעלים ביעילות ג'וקים מביתכם. הם יכולים לזהות נקודות מסתור, אזורי רבייה ונקודות כניסה כדי לפתח אסטרטגיות ממוקדות למיגור.

בריאות והגיינה

ג'וקים יכולים להפיץ מחלות ולעורר אלרגיות דרך הרוק, הצואה והעור הנשיר. מדבירים מקצועיים משתמשים בשיטות בטוחות ומאושרות להעלמת ג'וקים, ומבטיחים סביבה היגיינית לך ולמשפחתך.

אמצעי מניעה

בנוסף להדברת ג'וקים קיימים, מדבירים מקצועיים מיישמים אמצעי מניעה להרתעת נגיעות עתידיות. הם אוטמים נקודות כניסה, מסירים מקורות מזון ומייעצים על נוהלי תברואה כדי למזער את הסיכון להדבקה חוזרת.

פתרון מותאם אישית

מדבירים מקצועיים מעריכים את היקף הנגיעות בג'וקים ומתאימים תוכנית טיפול שתתאים לצרכים הספציפיים שלך. הם לוקחים בחשבון גורמים כמו מיני הג'וקים הקיימים, גודל הבית שלך ותנאים סביבתיים שעשויים לתרום להדבקה.

לסיכום, שירותי הדברת תיקנים מקצועיים חיוניים לסביבה ביתית נקייה והיגיינית. בהעסקת אנשי מקצוע, אתה נהנה מהדברה יעילה, שיפור הבריאות וההיגיינה, אמצעי מניעה, פתרונות מותאמים אישית, תוצאות ארוכות טווח ועמידה בתקנות. לכן, אם אתם עומדים בפני מכת תיקנים, אל תהססו לפנות למדבירים מקצועיים כדי להגן על ביתכם ומשפחתכם מפני מזיקים מתמשכים אלו.

שאלות נפוצות

ג'וקים, הידועים גם בשם תיקנים, מתרבים באמצעות רבייה מינית. תהליך הרבייה שלהם מורכב מכמה שלבים עיקריים:

 1. חיזור: זכר הג'וק ירענן את איבריו המין על ידי שפשוף בטנו על משטח. לאחר מכן, הוא יפריש פרומון, חומר כימי מושך נקבות.
 2. הזדווגות: נקבת הג'וק נמשכת לפרומון הזכר ותתקרב אליו. הזכר יטפס על גבה ויחבר את איברי המין שלו לאיבר הזדווגות מיוחד בנקבה.
 3. הטלת ביצים: לאחר ההזדווגות, הנקבה תייצר "אוצר ביצים" קשה הנקרא "אוטקה". אוטקה זו מכילה 14-16 ביצים. הנקבה תשאיר את האוטקה במקום בטוח ותדאג להגן עליה עד לבקיעת הביצים.
 4. בקיעה: לאחר כשבועיים עד חודש, הביצים יבקעו וילדי הג'וקים, הידועים בשם נימפות, יבקעו. הנימפות דומות לג'וקים בוגרים אך קטנות יותר וחסרות כנפיים.
 5. התפתחות: הנימפות יעברו מספר שלבי התפתחות, כל שלב נמשך כשבועיים. במהלך תקופה זו, הן יגדלו ויפתחו כנפיים.
 6. בגרות: לאחר כ-2-3 חודשים, הנימפות יהפכו לג'וקים בוגרים. ג'וקים בוגרים יכולים לחיות כשנה ויכולים להתרבות מספר פעמים במהלך חייהם.

חשוב לציין שג'וקים יכולים להתרבות במהירות רבה. נקבה אחת יכולה להטיל מספר אוטקות במהלך חייה, מה שעלול להוביל להתפשטות מהירה של אוכלוסיית ג'וקים.

גורמים המשפיעים על קצב הרבייה:

 • טמפרטורה: ג'וקים מתרבים מהר יותר בטמפרטורות חמות.
 • מזון: ג'וקים זקוקים למזון כדי לייצר ביצים. זמינות מזון משפיעה על קצב הרבייה.
 • לחות: ג'וקים זקוקים ללחות כדי לשרוד. רמות לחות גבוהות יכולות לתרום לקצב רבייה מהיר יותר.

מניעת רבייה של ג'וקים:

 1. שמירה על ניקיון: ניקוי יסודי של ביתכם, סילוק פירורי מזון ופסולת, ופתיחת פחי אשפה באופן סדיר יכולים לסייע בהפחתת מקורות המזון של ג'וקים ובכך להאט את קצב הרבייה שלהם.
 2. תיקון סדקים וחריצים: ג'וקים מסתתרים בסדקים וחריצים. איטום סדקים וחריצים בביתכם יכול למנוע מג'וקים למצוא מקומות מסתור ולהתרבות.
 3. שימוש במדבירים מקצועיים: אם אתם סובלים מהתפשטות ג'וקים, מומלץ לפנות למדביר מקצועי שיטפל בבעיה בצורה יעילה ויסודית.

 

לסיכום, ג'וקים מתרבים במהירות באמצעות רבייה מינית. מספר גורמים, כמו טמפרטורה, מזון ולחות, משפיעים על קצב הרבייה שלהם. שמירה על ניקיון, תיקון סדקים וחריצים, ושימוש במדבירים מקצועיים יכולים לסייע במניעת רבייה של ג'וקים ולהפחית את אוכלוסייתם בביתכם.

התשובה היא כן

האם מלכודות ג'וקים ביתיות הן פתרון יעיל להיפטר מהמטרד הזוחל הזה? התשובה המורכבת היא "תלוי".

מלכודות ג'וקים ביתיות יכולות להוות פתרון זול וקל ליישום עבור התפשטויות קלות של ג'וקים. עם זאת, חשוב להבין את המגבלות שלהן ולקחת בחשבון שיטות הדברה יעילות יותר במקרים של התפשטות קשה.

יתרונות מלכודות ג'וקים ביתיות:

זמינות: ניתן להכין מלכודות רבות מהחומרים הנמצאים בבית, כמו בקבוקי פלסטיק, קופסאות קרטון, ואפילו בוטנים.
קלות שימוש: הכנת והפעלת מלכודות ביתיות פשוטות יחסית ואינן דורשות ידע או מיומנויות מיוחדות.
חומרים ידידותיים לסביבה: ניתן להכין מלכודות ביתיות מחומרים לא רעילים, מה שהופך אותן לאפשרות ידידותית יותר לסביבה בהשוואה לשימוש בחומרי הדברה כימיים.

חסרונות מלכודות ג'וקים ביתיות:

יעילות מוגבלת: מלכודות ביתיות עשויות לא להיות יעילות כנגד אוכלוסיות ג'וקים גדולות או עקשניות.
אופי סלקטיבי: מלכודות מסוימות עשויות ללכוד סוגים ספציפיים של ג'וקים, כמו תיקנים גרמניים, אך לא יהיו יעילות כנגד סוגים אחרים.
דרישה למעקב: מלכודות ביתיות דורשות מעקב ותחזוקה קבועים כדי להבטיח יעילותן. ייתכן שיהיה צורך לפנות או להחליף מלכודות באופן קבוע.

פתרונות יעילים יותר להדברת ג'וקים:

שמירה על ניקיון: שמירה על בית נקי ומסודר, סילוק פירורי מזון ופסולת, ופתיחת פחי אשפה באופן סדיר יכולים לסייע בהפחתת מקורות המזון של ג'וקים ובכך להקשות עליהם לשרוד ולהתרבות.
תיקון סדקים וחריצים: ג'וקים מסתתרים בסדקים וחריצים. איטום סדקים וחריצים בביתכם יכול למנוע מג'וקים למצוא מקומות מסתור ולהתרבות.
שימוש במדבירים מקצועיים: אם אתם סובלים מהתפשטות ג'וקים קשה, מומלץ לפנות למדביר מקצועי שיטפל בבעיה בצורה יעילה ויסודית. מדבירים מקצועיים יכולים להשתמש בשיטות הדברה מגוונות, כמו ריסוס, פיזור ג'ל, והצבת מלכודות מיוחדות, כדי להיפטר מהג'וקים באופן מוחלט.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן שגיא המדביר,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן